Haber

Pursaklar Belediye Başkanı Çetin: ‘Çocukların yeteneklerini keşfetmekle sorumluyuz’

– Pursaklar Belediye Başkanı Çetin: “Çocukların yeteneklerini keşfetmekle sorumluyuz”

ANKARA – Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, “Her öğrencinin, her çocuğun bir yeteneği vardır. Onu keşfetmeye mecburuz.”

Ankara Pursaklar Belediyesi, ilçede 11 farklı noktada bulunan okul bahçelerinde 7-14 yaş ortası yaklaşık 2 bin 500 öğrenciye eğitim verdi. spor ekipman ve giysi dağıtıldı. Öğrenciler futbol, ​​basketbol, ​​jimnastik, badminton gibi birçok farklı spor branşında beden eğitimi öğretmenleri tarafından eğitim görmektedir.

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, ücretsiz spor malzemesi dağıtım etaplarında çocuklarla bir araya gelerek sohbet etti. 11 farklı noktada öğrencilere spor malzemeleri dağıttıklarını belirten Başkan Çetin, “Her öğrenci ve çocukta bir yetenek vardır. Bunu keşfetmekle yükümlüyüz. Antrenörlerimiz okul bahçelerinde bu taramayı yapıyorlar. Yetenekli gördükleri çocukları kulübe davet ederek yetenekli oldukları branşlarda devam etmelerini sağlıyorlar. 3 aşamalı bir spor faaliyeti diyebiliriz. Birincisi okul bahçelerinde ücretsiz yaz spor okulu. Şu anda 2500 civarında öğrencimiz var.”

kuyucakajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu