Ekonomi

Meme coin çılgınlığı geri döndüğünde Ethereum gas ücretleri artıyor

Bitcoin’in (BTC) Salı sabahı kısa süreliğine 35.000 doları aşmasıyla başlayan yükselişler, göğüs parası yatırımcıları arasında riskten kaçınmayı yeniden canlandırmış olabilir.

9 gwei’den 45 gwei’ye yükseltiliyor Ethereum gaz fiyatları bloğun talebinin güçlendiğini gösteriyor. Gwei, bir ETH’nin milyarda birine eşit olan küçük bir Ether (ETH) birimi olarak tanımlanabilir.

Gas, Ethereum kullanıcılarının işlemlerinin ağ doğrulayıcıları tarafından en kısa sürede bloğa dahil edilmesini sağlamak için ödedikleri ücretleri ifade eder. Bu doğrulayıcıların, ilk gelen alır esasına göre değil, en yüksek ücretleri ilk ödeyen işlemleri dahil etmeleri teşvik edilmektedir. Bu, popüler tokenlerin fiyatlarının binlerce dolara ulaşabileceği anlamına geliyor.

Pepecoin ( PEPE ) gibi bu yılın en bilinen sandık koinlerinden bazıları son 24 saatte yüzde 40’a kadar artış gösterdi ve on-chain ticaret çılgınlığı başladı. Örneğin, BITCOIN koduyla işlem yapmak HarryPotterObamaSonic10Inuyüzde 39 artarken SPX6900 (SPX) yüzde 25 arttı.

bitcoinve ABD borsa endeksi S&P 500 Taklit şeritleri bulunan bu tokenlerin piyasa değeri toplamda 120 milyon doların üzerindedir. Böylece sandık madeni paraların kripto pazarındaki güçlü yeri ön plana çıkmaya devam ediyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu