Teknoloji

iMessage’a Yeni Özellik: iMessage İletişim Anahtarı Doğrulaması

ABD merkezli teknoloji devi Apple, dün gece değerli açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda, iOSekosisteme sunulan birçok uygulama uçtan uca şifreleme getirecek . Böylece, iOS ekosistemi her zamankinden çok daha sadık olacaktır. Ancak yeni haber, iOS ekosistemi için tek yeniliğin uçtan uca şifreleme olduğu. olmayacakbu ortaya çıkarıyor.

Apple’ın mesajlaşma uygulaması iMesajiçin yeni bir özellik geliştirdiğini de duyurdu. iMessage İletişim Anahtarı Doğrulaması” olarak adlandırılan bu özellik aslında sıradan kullanıcılara göre değil. Bu özellikle şirket, gazeteciler, aktivistler veya devlet görevlileri gibi kritik işler yapan kullanıcılara odaklanacak. iMessage İletişim Anahtarı Kimlik Doğrulaması’nı etkinleştiren bir kullanıcı, ister telefonu dinlensin, veya mesajlarının bir siber saldırı ile sızdırılıp sızdırılmadığından emin olacaktır.

iMessage ekranında bir uyarı belirecek!

iMessage’da sohbet sayfasının en altında bulunan iMessage Contact Key Authentication adlı güvenlik katmanını etkinleştiren kullanıcı yeni bir bildirim görecek . Bu uyarı görüldüğünde o kişi için tehlike çanları çalıyor olacaktır. Çünkü Apple, uyarıda karşı taraftaki kişinin hesabının tanınmayan bir cihaza bağlı olduğu bildirilecek. bu kullanıcı ya başkasıyla konuşmak ya da dinlenilmekanlamına gelir.

Apple tarafından yapılan açıklamalarda bu özellik 2023 itibariyle Tüm kullanıcılar için hazır olacağı söyleniyor. Ancak özelliğin nereden etkinleştirileceği gibi konular şimdilik şimdilik. gizemini koruyor . Önümüzdeki günlerde bu konuda daha somut gelişmeler bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu