Haber

Galata Köprüsü’nde Bakım ve Onarım Çalışmaları Sürüyor

Galata Köprüsü’nde bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor

Bakım ve onarım çalışmaları havadan görüntülendi

İSTANBUL – Galata Köprüsü’nde bakım ve onarım çalışmalarının başlamasıyla Karaköy yönünden Eminönü yönü trafiğe kapatıldı. Köprüde önceki gün başlayan ve yaklaşık 40 gün sürecek bakım ve onarım çalışmaları havadan görüntülendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Galata Köprüsü’nde bakım ve onarım çalışmalarına başladı. İstanbul trafiğinin kilit noktalarından biri olan Galata Köprüsü’nde 13 Ağustos itibarıyla yollarda bakım ve onarım çalışmaları başladı. Eminönü’nden Karaköy’e giden yolda da köprüdeki çalışmalar devam ederken, Karaköy’den Eminönü’ne giden yolda da bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor.

1994 yılında 490 metre uzunluğunda ve 42 metre genişliğinde inşa edilen ve üzerinde tramvay hattı bulunan Galata Köprüsü’nde fuga ve asfalt yenileme çalışmaları yapılacak. Köprünün açılır kapanır çelik tabliyelerine gereksiz yük alınacak, güneşte erimeyen çelik köprü tabliyesine uygun asfalt kullanılacak. Yapılacak bakım ve onarım çalışmaları ile köprünün ömrünün uzaması ve titreşime karşı direncinin artması beklenmektedir. Bakım ve onarımına başlanan köprüdeki çalışmaların yaklaşık 40 gün sürmesi bekleniyor.

Öte yandan çalışmaların devam ettiği Galata Köprüsü de drone ile havadan görüntülendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu