Haber

CHP’li Öztunç’tan Fatih Dönmez’e sert tepki

AK Parti Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin dün “Akbelen” gündemiyle yapılan olağanüstü Genel Kurulu’nda milletvekillerine zeytinyağı dağıttı. Bunun bir rüşvet olduğunu öne süren CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, zeytinyağını iade edeceğini belirtti.

CHP’Lİ ÖZTUNÇ’TAN FATİH DÖNMEZ’E SERT TEPKİ

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, eski AK Parti Bakanı ve Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez’in dün Meclis’te milletvekillerine dağıttığı zeytinyağına tepki gösterdi.

“BU ZEYTİNYAĞINI BAKAN’A İADE EDİYORUM”

Öztunç, yayınladığı görselde şu ifadeleri kullandı; “Eski Enerji Bakanı Fatih Bey, bugün Meclis’te Akbelen ormanları ile ilgili bir konuşma yaptı. ‘Bu zeytinyağları, o fabrikanın hemen kıyısındaki Akbelen ormanlarında, fabrikada çalışanlar tarafından üretiliyor, Zeytine bir şey olmaz’ dedi. Her milletvekiline gönderdim dedi. Bu rüşvettir. Kabul etmiyoruz. Ben kabul etmiyorum. Bu zeytinyağını Bakan’a iade ediyorum. , gönderiyorum.

“AKBELEN KÖYLÜLERİNDE UMUT ÇALDI”

Bildiğiniz gibi zeytinyağı gibi her şeyde zirvedeler. Bunu gönderiyorum. Sözlerini kabul etmiyoruz. Bu zeytinyağını hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Güle güle Sayın Bakan ve AK Partililer bu zeytinyağlarını içsinler, yemeklerinde kullansınlar. Çünkü bu zeytinyağları saf değildir. Bunların arasında Akbelen köylülerinin emeği, çalınan umutları da var. İade ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu